New city, new danger - 4. kapitola

23. července 2014 v 17:17 | *Andy* |  New city, new danger
Téma: The Vampire Diaries a Teen Wolf
Pár: Elena a Isaac, Allison a Scott, později se objeví i nové páry
Anotace: Elena se s rodiči a bratrem na čas přestěhují do městečka Beacon Hills, kde mají babičku. Rodiče Eleně řeknou, že je to kvůli babičce, která už je nemocná, ale lovci vlkodlaků si je tam pozvali, aby jim pomohli s vlkodlaky a smečkou Alf. Co se stane, když se Elena seznámí s Derekem a ostatními a zjistí nejen jejich tajemství, ale i její rodiny? Co když se po nějaké době objeví v Beacon Hills i její přátelé z Mystic Falls. Pomůžou Eleně a ostatním nebo budou pomáhat lovcům?

4. kapitola

"Pustila jsem je, čekají tady před dveřma." Řekla a pak je otevřela. Samozřejmě tam stál Isaac a ostatní. Skvělé!
"Nechci s váma mluvit." Řekla jsem, když už tam babička nebyla. Svůj pohled jsem stočila ke svým prstům, protože jsem se na ně nemohla ani podívat.
"Chceme ti to vysvětlit." Řekl Scott a vešel s ostatníma do mého pokoje a zavřeli za sebou dveře. Přišel s nimi ještě nějaký kluk. Byl starší než ostatní. Měl krátký vlasy, které měli stejný odstín jako havraní peří a modré oči, stejně jako měl Damon.
"Nechci s váma mluvit." Zopakovala jsem předchozí větu.
"Ale my s tebou jo." Řekl ten cizí kluk. Koukal se na mě docela naštvaně. Jako bych byla nějaké rozmazlené dítě a on ho nemohl vystát.
"Přestaň se na mě dívat tímhle pohledem, když mě vůbec neznáš a teď vypadněte z mého pokoje." Zařvala jsem na ně.
"Eleno." Řekla potichu Allison.
"Nechte mě na pokoji." Naštvaně jsem vstala z postele a šla na balkon. Třeba tam za mnou nepůjdou. No bohužel mi to nevyšlo. Šli za mnou, teda šel jenom Isaac.
"Nech mě ti to vysvětlit." Smutně se na mě podíval.
"Já nechci vysvětlení, chci mít klid. Dejte mi pokoj, všichni. Nechci vás už nikdy vidět." Řekla jsem. Svůj pohled jsem stočila před sebe. Tam se to všechno stalo. V tom blbým lese, kvůli němu se to všechno podělalo.
"Dej mi šanci." Řekl a položil mi ruku na záda. Hned jsem se mu vykroutila a stoupla si co nejdál od něj.
"Mohl bys mě prosím nechat být. Co si myslíš, že po tom co jsem viděla v lese sem jen tak nakráčíš se svojí partou a všechno bude v pohodě? Co kdybys mě nechal být? Dát mi třeba trochu času, abych to všechno zpracovala?" Cítila jsem, jak mě začaly v očích pálit slzy. Nesmím se rozbrečet. Proč bych vlastně měla? Vždyť je vůbec neznám.
"Víš, že to nesmíš nikomu říct." Od něj to spíš znělo jako fakt, možná to měla bejt otázka, ale nevyznělo to tak.
"Kdo by mi asi tak věřil? Nikdo, mysleli by si, že jsem blázen a někam mě zavřeli."
"Divila by ses, kdo všechno by ti uvěřil." Natáhnul ke mně ruku a pohladil mě po tváři. Začala jsem se klepat strachy, protože jsem si vzpomněla na ty jeho drápy.
"Nech mě samotnou, nikomu to neřeknu, jenom mě nech být." Řekla jsem a snažila se o to, aby se můj hlas neklepal a on nepoznal, že mám strach.
"Nemusíš se mě bát, nic bych ti nikdy neudělal." Smutně se na mě díval.
"Jestli je to pravda, tak odejdi." Odvrátila jsem od něj pohled.
"Uvidíme se zítra." Cítila jsem na sobě jeho pohled, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. Pohladil mě po zádech. "Je mi to líto." Pošeptal mi do ucha a pak zmizel.
"Proč nejde za tebou?" Slyšela jsem hlas své kamarádky, teda Allison. Nevím, jestli ještě můžeme být kamarádky. Ne po tom dnešku a určitě ne v blízké budoucnosti.
"Necháme jí čas, zítra je taky den, můžeme si s ní promluvit zítra." Řekl smutně Isaac a potom jsem slyšela bouchnout dveře. Dívala jsem se dolů a viděla, jak nasedají do auta. Isaac se na mě ještě podíval a smutně se na mě usmál. Potom nasednul do auta a odjel pryč. Dívala jsem se za jeho autem a přemýšlela, jestli mluvil pravdu. Vážně by mi nikdy neublížil? Právě teď mi ubližovala jeho přítomnost. Vešla jsem zpátky do pokoje a sedla si ke stolu. Rozhodla jsem se, že se podívat na ekonomiku, na kterou jsem se měla učit s Allison a Isaacem. To jsme se toho naučili. Vážně jo. Otevřela jsem učebnici a začetla se do látky.
***
Seděla jsem v jídelně s rodiči, bráchou a babičkou. Babička k večeři udělala špagety s omáčkou. Jeremyho oblíbené jídlo.
"Tak jak jste se měli ve škole? Líbí se vám tam?" Začala konverzaci máma.
"Je to tam skvělé. Našel jsem si spoustu kamarádů a zjistil, jak to tam chodí, teda částečně." Ozval se můj brácha, byl vážně nadšenej, asi se mu tu vážně líbí. Taky bych chtěla mít ze školy takovouhle radost. Já tam vlastně nemám žádný kamarády. Scotta a ostatní jako kamarády brát už nemůžu. Teď už ne.
"Co ty zlato? Našla sis nějaké kamarády?" Zeptal se táta.
"Ne, nenašla." Řekla jsem jednoduše a šťourala se v jídle.
"Co to pláváš, viděl jsem tě s Allison a těma klukama ze včerejška, nechali tě u nich i jíst." Napráskal mě můj brácha.
"No tak jsem na ně změnila názor."
"Co se stalo?" Zeptala se starostlivě máma. "Jsi nějaké smutná."
"To je v pohodě, jenom jsem unavená, moc jsem toho nenaspala." Zalhala jsem. "Asi jdu do postele, bylo to dobrý." Řekla jsem a odnesla talíř.
"Nekecej, ani ses toho nedotkla." Odfrknul si táta.
"Prostě nemám hlad. Dobrou." Dala jsem jim pusu a šla nahoru, ale uslyšela jsem jejich rozhovor a to mě zaujalo.
"Chová se nějak divně, nevíš, co se jí ve škole stalo?" Zeptala se máma.
"Po škole šla do lesa, možná tam potkala vlkodlaka." Řekl Jeremy. Cože to řekl? Vlkodlaka? On o nich ví a rodiče taky? Babička zřejmě taky.
"Nedělej si srandu, je to vážný." Napomenul ho táta. To znamená, že mu nevěří.
"Kdyby potkala vlkodlaky tak by nám to řekla." Přidala se k nim babička. Co to znamená? Jak to, že oni o nich vědí a já ne? To mi jako lhali? Měli v plánu mi o tom někdy říct? Nejenom, že mi lhal Isaac a ostatní, ale teď už i vlastní rodina i babička? To už nemůžu nikomu věřit nebo co? Proč mi všichni jenom lžou. Rychle jsem se sebrala a potichu vyběhla schody do svého pokoje. Zavřela jsem za sebou opatrně dveře a vlezla si do postele. Jenom jsem tak ležela a dívala se na strop. Snažila jsem se usnout, ale nemohla jsem. Pořád jsem měla v hlavně hlásek, který mi říkal, že mi všichni lžou, že nemám nikomu věřit. Škoda, že tu není Bonnie nebo Caroline, ty mi nikdy nelhali. Ani Damon se Stefan, ty by mi taky nikdy nelhali, sice je neznám tak dlouho, ale věřím jim. Oni už jsou asi jediný, kterým doopravdy věřím. Nikomu jiným už věřit nemůžu.
Po chvíli jsem vylítla do sedu. Teprve teď mi došli ty slova toho kluka v lese. Je z lovcovy rodiny a ten kluk vypadá silně. Chtějí mě kvůli mojí rodině. Oni jsou ty lovci. Oni zabijí Isaaca a ostatní vlkodlaky. Zajímalo by mě, jak dlouho už to dělají. Jak dlouho mi lhali. Pár dní? Pár měsíců? Pár let? Celej můj život? Na to asi odpověď nikdy nedostanu. Tyhle myšlenky se mi honily v hlavě pořád dokola a nedovolovali mi usnout.
***
Snad se Vám další kapitola bude líbit a moc Vás prosím o komentáře, děkuji :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti povídka New city, new danger?

Ano
Ne

Komentáře

1 :D :D | 24. července 2014 v 10:44 | Reagovat

Nádhera, prosím přidáš dneska další díl? :D

2 *Lian* *Lian* | Web | 24. července 2014 v 11:20 | Reagovat

Super, mohla by už Isaacovi odpustit :D

3 Tew* Tew* | Web | 24. července 2014 v 18:51 | Reagovat

Skvělé, těším se na další. :)
A přečti si prosím tohle :) http://tew-stories.blog.cz/1407/tew-hiatus-0-2

4 Wer Wer | Web | 24. července 2014 v 20:18 | Reagovat

Každou časťou sa to zlepšuje. Vyzerá to tak, že Elena je jediná, ktorú do podstaty rodiny nezasvätili.Som zvedavá, dokedy jej budú ešte všetci klamať. A tiež ma zaujíma, na akú stranu sa postaví.
Na konci som mala pocit, že o Bonnie, Caroline, Damonovi a Stefanovi má nejako naznačiť, že sa v píbehu už čoskoro objavia aj oni. Teším sa na pokračovanie :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama